BALSAM KAPUCYŃSKI – NIEGOJĄCE SIĘ RANY. CO ROBIĆ???

BALSAM KAPUCYŃSKI – NIEGOJĄCE SIĘ RANY. CO ROBIĆ???

BALSAM KAPUCYŃSKI

Nie gojące się rany to poważny problem wielu ludzi na całym świecie. Powodem może być wiele chorób zarówno genetycznych jak na przykład Zespół Ehlersa-Danlosa, ale również brak witamin czy też cukrzyca. Istnieją różne sprawdzone sposoby: maści, żele, okłady. W sieci można znaleźć informacje o Balsamie Szostakowskiego (łac. Vinilinum).

Składa się on z eteru poliwinylobutylowego (polimer eteru winylowo-butylowego) i ma postać bardzo gęstej cieczy o barwie lekko złotawej o charakterystycznym zapachu. Działa bakteriobójczo, przeciwzapalnie i przeciwgrzybicznie. Można go stosować zarówno wewnętrznie i zewnętrznie. Wewnętrznie w leczeniu wrzodów żołądka, a zewnętrznie w przypadku trudno gojących się ran.

Jednak chciałem przedstawić inny sposób, którego nie sposób znaleźć w świecie internetu. Przynajmniej mi się nie udało, a informację zaczerpnąłem z kilku źródeł niezależnych, w tym kilku wykładów naturoterapeutów opisujących ten sposób m.in. leczenia nie gojących się ran. Sam go wypróbowałem na kilku znajomych i potwierdzam działanie. Mowa o Balsamie Kapucyńskim.

Tania nalewka na bazie alkoholu produkowana od 150 lat (pierwsze wzmianki o balsamie pochodzą z 1520 roku) przez Braci Kapucynów (w Krakowie od 1930 roku) sprawdza się idealnie na leczenie nie gojących się ran, ran cukrzycowych, a nawet postrzałowych. Wystarczy zastosować kompres z gazy nawilżonej balsamem.

Przy dużych ranach należy często przemywać rany balsamem. Doskonale łagodzi ból świeżych i starych ran. Likwiduje stany zapalne i przyśpiesza gojenie. Jeśli rana jest otwarta lub występują przetoki, należy wprowadzić balsam bezpośrednio do rany, a on sam zdezynfekuje, zlikwiduje stan zapalny i  obrzęki.

Może wystąpić ból bezpośrednio po zastosowaniu opatrunku z balsamu, lecz nie należy się tym przejmować, gdyż po kilku minutach ból znika i zaczyna się działanie antyseptyczne balsamu, a gojenie rany przyśpiesza kilkakrotnie 🙂

Inne zastosowanie Balsamu Kapucyńskiego:

  1. Zapalenie gardła (2-3 razy dziennie pic 1 łyżeczkę lub pędzlować gardło)
  2. Przeciw pasożytnicze
  3. Usuwa brodawki i liszaje
  4. Wzmacnia system immunologiczny
  5. Leczy zęby 🙂 Nie sprawdzałem, ale podobno częste stosowanie (trzymanie balsamu w ustach usuwa próchnice i działa przeciwbólowo)
  6. Likwiduje ból oraz zawroty głowy (nacierać czoło)
  7. Zmniejsza obrzęk wątroby oraz wzdęcia
  8. Likwiduje problemy żołądkowe (bóle, skurcze, kolki)
  9. Likwiduje owrzodzenia krtani
  10. Odflegmia i czyści płuca i oskrzela

Dawkowanie:

Standardowo przy dolegliwościach dorośli przyjmować 40-50 kropli na łyżeczkę cukru. Dzieci, z uwagi na zawartość alkoholu (55%), nie powinne go stosować wewnętrznie. Jednakże przy ciężkich stanach należy zastosować dawkę mniejszą 10-20 kropli na cukier.

Dla zachowania ciała w zdrowiu, profilaktycznie powinno się go stosować 2 razy w miesiącu.


WAŻNA INFORMACJA!
Informacje zamieszczone na blogu służą wyłącznie do celów edukacyjnych i nie mogą być zastępstwem profesjonalnego medycznego doradztwa. Wszelkie choroby winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Przed podjęciem decyzji związanej z terapią opisaną na tym blogu radzimy poinformować swojego lekarza o takim zamiarze. „Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu”.

Share this post